מי אנחנו

אנחנו מסייעים בהסעה לבית חולים ובחזרה 

 המרחק הפיזי שנמדד בכמה עשרות קילומטרים, הוא מסע יקר ובלתי אפשרי עבור מאות הורים פלסטינים שנותרים חסרי אונים מול מחלה של בן המשפחה. בעזרת מתנדבי העמותה המסע הזה נהיה פשוט ואפשרי והם יכולים לקבל טיפול ראוי ולהביא מזור לבן המשפחה. 

060820081237.jpeg

הסיפור שלנו

יובל רוט, הצטרף לפורום המשפחות השכולות הישראלי פלסטיני, לאחר שאחיו אודי נרצח בשנת 1993 על ידי אנשי חמאס בחזרה משירות מילואים ברצועת עזה.

בפורום פגש יובל את מוחמד כבהא מהכפר יעאבד שבאזור ג׳נין.

מוחמד ביקש מיובל עזרה להסיע את אחיו, שחלה בסרטן, ממעבר הגבול לבית החולים רמב"ם. יובל נענה לבקשה ושמח לעזור לחבר. 

זמן קצר לאחר מכן, החל להגיע שטף של בקשות דומות מעוד ועוד אנשים מהכפר ומהאזור כולו. יובל זיהה את הצורך, והתגייס לעזרת שכניו הפלסטינים, שנזקקו לטיפולים רפואיים שלא היו זמינים בגדה המערבית ובעזה. 

הרשות הפלסטינית מממנת את הטיפולים, אך מכיוון שאין תחבורה ציבורית מהמעברים לבתי החולים, העלויות הגבוהות של הנסיעה היוו משוכה שהיה קשה למשפחות החולים להתגבר עליה. 

 

כאשר הבקשות לעזרה המשיכו לזרום, גייס יובל  עוד ועוד חברים ומתנדבים לסייע בהסעת החולים.

הפעילות הלכה והתרחבה וצמחה לארגון שמקיים עשרות אלפי נסיעות בשנה. 

כך נוצרה קהילה שהעשייה שבה מפגישה ישראלים ופלסטינים.

נדיבותם של תורמים אפשרה להגדיל את מעגל המתנדבים באמצעות החזרי הוצאות  הדלק למתנדבים, ולהציע תמיכה נוספת בחולים, כמו עזרה ברכישת ציוד רפואה וארגון ימי כיף בחוף הים לחולים ובני משפחותיהם.

Yuval Roth
נעים וילדה חולה.jpeg

עמותת בדרך להחלמה היא הארגון הגדול ביותר מסוגו בארץ המאפשר  מפגשים יומיומיים של אנשים משני עברי הגבול, הנמצאים בסכסוך מדמם ומתמשך.

לכאורה, זו רק נסיעה ברכב, אך לעיתים במהלכה מתרחשת תנועה קטנה שמרככת את ליבם של האנשים הנוסעים בו. ההזדמנות הניתנת למתנדבים לפגוש בני משפחה של חולה, לרוב ילד, מאפשרים הזדמנות להסיט הצידה פוליטיקה ודת, להמיס את מחסום הפחד ולאפשר לדעות קדומות לזוז הצידה. להיפגש כבני אדם שווים. במהלך הנסיעה אנשים משני צדי הסכסוך מוצאים את עצמם יחד, בפעולה משותפת להצלת חיים.

 

המפגשים "אחד על אחד" מאפשרים שיחות ואינטראקציות בין ישראלים לפלסטינים, שאולי לעולם לא היו קורות  לולא הנסיעה הזו; ובכך יוצרים גשר של תקווה לפיוס וקירוב לבבות.

ראה עוד על המשמעות של ההסעות שלנו.  

נירית ביום ים.jpeg