מתנדבים

ההתנדבות פשוטה.

המתנדבים שלנו מסיעים מטופלים (בעיקר ילדים והוריהם) ממעברי הגבול בין ישראל ופלסטין לבתי חולים בישראל.

ענבר וחמאדה זיין.jpeg

מה חשיבותה של ההסעה?

גם הטיפולים הטובים ביותר לא מועילים אם החולים אינם יכולים להגיע ולקבל אותם. ממעברי הגבול אל תוך ישראל, אין תחבורה ציבורית. החולים המגיעים לעיתים באים לצורך השתלת מח עצם, טיפולי כימותרפיה, וטיפולים מצילי חיים אחרים. רוב המשפחות אשר מבקשות את עזרתנו, ידן אינה משגת לשלם למונית שתיקח אותם לטיפולים על בסיס קבוע. הרשות הפלסטינית מכסה את הוצאות הטיפולים בבתי החולים בישראל אך אינה מסייעת לחולים בכיסוי הוצאות הנסיעות.

מי הם המטופלים של בדרך להחלמה?

החולים הם פלסטינים, בעיקר ילדים, שהטיפולים להם הם זקוקים אינם זמינים בבתי החולים בגדה ובעזה. הם מופנים לצורך הטיפול לבתי חולים בישראל על ידי הרשות הפלסטינית.

כיצד ממומנים הטיפולים?

בעוד שהעלויות הרפואיות מכוסות על ידי הרשות הפלסטינית, הסדרי התחבורה ומימונה הם באחריות המטופל. מאחר ואין בנמצא תחבורה ציבורית מהמעברים לבתי החולים, נותרת האפשרות של נסיעה במונית, אבל רוב המשפחות המבקשות את עזרתנו אינן יכולות להרשות לעצמן לשלם למוניות על בסיס קבוע.

אשמח לעזור. מה צריך כדי להתנדב?

* רכב תקין ואמין

* רישיון נהיגה וביטוח רכב בתוקף

* נכונות לנהוג

* זמינות, גמישות, ורמת מחויבות שאתם תקבעו

איך המתנדבים חווים את ההסעות?

המתנדבים שלנו מספרים, שהסעת מטופלים לטיפול רפואי היא חוויה משמעותית ביותר. הם חשים נחוצים, מועילים ומוערכים, תוך שהם מחוללים שינוי משמעותי בחייהם של פלסטינים.

המתנדבים גם סבורים שההזדמנות למפגש עם פלסטינים, ללא מחסומים, לא תסולא בפז

 

אני לא יכול לנהוג, יש דרכים אחרות בהן אוכל לעזור?

אנחנו תמיד זקוקים למתנדבים שיעזרו באדמיניסטרציה, גיוס כספים, תרגום ועריכת טקסטים, ארגון פרויקטים מיוחדים, ובעיקר - עזרה בתיאום ההסעות.

מעבר הגבול מסומן בוורוד.
לחץ על המפה להגדלה.

הצטרפו אלינו

חיבור בין אנשים שמאמינים בטוב - יוצר עולם טוב יותר!

תודה שיצרת קשר, נחזור אליך בהקדם